Battle of Slots

Senaste nyheter & uppdateringar


news.header_image.2363

Bra gjort, vi har en vinnare!

Den 24-timmars långa Sit & Go tävlingen vi hade förra fredagen, 23/12, var ännu en lyckad tillställning hos oss på Videoslots.com

Battlefakta

Vi är väldigt stolta över att återigen haft ett fantastiskt antal deltagare och det verkar som att Battle of Slots-kampanjerna ökar i popularitet.

Våra spelare spelade över 2750 freerolls under den 24 timmars långa kampanjen, dem gjorde ungefär 825,000 spinn medans vi gav ut totalt 41,250 free spins.

Vinnaren

Med varje kamp kommer en vinnare, så vi vill nu gratulera spelaren ”Sparklepants” som är vinnaren av denna kamp med en snygg prestation att lyckas samla ihop hela 24 vinster. ”Sparkelpants” är den nya stolta ägaren till ett HTC VIVE Virtual Reality Pack eller kontanter till ett värde av € 900.

Andra och tredje pristagarna

Vi vill också passa på att gratulera spelarna som kom på andra och tredje plats. Detta var spelaren ”Eightace” som lyckades samla ihop 21 vinster och spelaren ”Chopka” som lyckades samla ihop 20 vinster.

Om du gillade att delta eller om du missade det roliga, så håll utkik efter nästa kampanjinformation som kommer finnas i vårt nyhetsflöde väldigt, väldigt snart.

En än gång, vill vi önska alla våra spelare en mycket god jul och ett gott och framgångsrikt nytt år 2017!

Sit & Go med Play'n GO!

Ikväll har du möjlighet att delta i våra Happy Hour Battles med chansen att vinna en andel Freespins! Dessa Battles äger rum i Easter Eggs Video Slot från speltillverkaren Play'n GO, och de startar kl. 18:00 GMT.

Hjältar och hjältinnor!

Det kreativa teamet bakom dagens spel är Play’n GO, som har sitt högkvarter i Växjö i Sverige och grundades av ett tätt samamsvetsat team med målet att skapa de bästa produkterna för online gaming och underhållning online, något de verkligen har lyckats med. Idag är de dem största operatörerna på marknaden och mer eller mindre alla spel de erbjuder är även tillgängliga på mobila enheter. Dagens spel är inget undantag när det kommer till underhållning, med dess unika utformning och intressanta funktioner kan du här se fram emot en minst sagt spännande spelupplevelse!

Grekisk Tuesday Madness Battle!

Delta i Tuesday Madness Battle som äger rum imorgon - tisdagen den 16:e april 2019 - med en massiv, adderad Jackpott på €15 000! Det kommer mer - varje deltagares €1 inköp till ett Battle kommer att adderas till prispotten som sedan kan vinnas av toppspelarna på ledartavla. Massivt, eller hur?

En måndag i irländsk stil!

Vad passar inte bättre så här efter helgen än att fira in en ny, spännande vecka hos oss på Videoslots? Idag välkomnar vi Blueprint Gamings senaste förvärv, en Video Slot med irländskt tema och massor av visuellt tilltalande animationer!

Den stora påskslotsjakten!

Det är bara en vecka kvar till påsk och vi på Videoslots vill bjuda in dig att delta i vår version av en påskäggsjakt! Vi kommer att hålla en sju dagars påskslotsjakt från och med idag fram till den 21:a april 2019. Varje dag kommer du att få gissa dagens spel för att sedan låsa upp ett snurr på vårt Easter Wheel of Jackpots!

Pysslingar, gudar och gudinnor!

Det är fredag och dagen till ära står två rykande färska nytillskott från två av branschens ledande speltillverkare på menyn! Idag kan du njuta av spel som utspelar bland gröna dalar och snövita molntäcken, som kommer med minst sagt tilltalande funktioner och symboler!

Torsdag Happy Hour Battles

Varje torsdag ger vi dig chansen att delta i våra Battles, med möjligheten att vinna Freespins! Nästa vecka äger dessa Battles rum i Play’n GOs Video Slot Easter Eggs. Happy Hour Battles startar kl. 18:00 och avslutas kl. 22:00 GMT.

Torsdag!

Räkna med en fullspäckad dag här på Videoslots.com, idag kan du klicka in i tre färska Video Slots med engagerande teman och snygg design. Vargar, vittror och djävular är några av de karaktärer du kan stöta på i dagens nytillskott!

Sit & Go med Thunderkick!

Ikväll har du möjlighet att delta i våra Happy Hour Battles med chansen att vinna en andel Freespins! Dessa Battles äger rum i Rocket Fellas Video Slot från speltillverkaren Thunderkick, och de startar kl. 18:00 GMT.

Vi har 5 segrande Battle-vinnare!

Vår fantastiska Battle Weekend för mars har nu gått mot sitt slut och vi har glädjen att presentera fem lyckliga Battle-vinnare som kammat hem det högsta priset!


Sätt in
X